Yerli otomobilde ÇED başvuru dosyası halkın görüşüne açıldı

orjinal-parça-yerli-otomobil
Yerli otomobilin fabrikası ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) başvuru dosyası halkın görüşüne açıldı.

orjinal parça

Yerli otomobilin fabrikası ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) başvuru dosyası halkın görüşüne açıldı. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gemlik’te üretim yapacağı tesiste, yılda 175 bin elektrikli otomobil üretilmesi hedefleniyor. Edinilen bilgiye göre, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9’uncu maddesi gereğince 17 Mart’ta “Halkın Katılım Toplantısı” düzenlenecek.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gemlik’te Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi Projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) başvuru dosyası, halkın görüşüne açıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün web sitesinde yayımlanan ilanda konuya ilişkin bilgiler verildi.

Buna göre, Bursa’nın Gemlik ilçesi sınırlarında Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından yapılması planlanan Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi projesi ile ilgili ÇED süreci başladı, başvuru dosyası halkın görüşüne açıldı.

ÇED başvuru dosyasını incelemek isteyenler, Bakanlık merkezinde veya Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilecek.

Ayrıca, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9’uncu maddesi gereğince 17 Mart’ta “Halkın Katılım Toplantısı” düzenlenecek.

Toplantının yeri ve saati ile ilgili olarak da, ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabileceği bildirildi.

Kaynak: haberturk.com

Editör: Ahmet Şüphesiz

orjinal parça