Rusya Savunma Bakanlığı: Rus askeri polisi Serakib’e girdi

orjinal_parça_son_dakika_corona
Rusya Savunma Bakanlığı, İdlib'in kilit önemdeki ilçesi Serakib'e Rus askeri polisinin girdiği yönünde bir açıklama yaptı.

zaman aşımı

Rusya Savunma Bakanlığı, İdlib’in kilit önemdeki ilçesi Serakib’e Rus askeri polisinin girdiği yönünde bir açıklama yaptı. Reuters haber ajansı ilçenin bazı bölümlerinin yeniden rejim kontrolüne geçtiğini ifade ederken, bölgedeki muhalif kaynaklar ilçede şiddetli çatışmaların yaşandığını rapor ediyor. Son bir ay içerisinde 2 kez el değiştiren Serakib ilçesi M4 ve M5 karayolları üzerinde bulunuyor ve Halep ile İdlib’i birbirine bağlayan konumu nedeniyle stratejik önem arz ediyor.

İdlib’de bir süredir devam eden savaşın kilit noktalarından biri olan Serakib ilçesinde şiddetli çatışmalar devam ediyor.

Reuters’ın haberine göre, son 1 ay içerisinde iki kez el değiştiren muhaliflerin kontrolündeki ilçenin bazı bölümleri yeniden Esad rejimine bağlı güçler tarafından ele geçirildi.

İDLİB’DE 4 İLÇE MUHALİFLERİN ELİNDE

Muhaliflere yakın kaynaklar ilçenin batı bölümlerinde çatışmaların sürdüğünü belirtirken, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi muhaliflerin kontrolü yeniden ele geçirmek için saldırılarını sürdürdüğünü belirtiyor. Bölgede bulunan Habertürk yazarı Çetiner Çetin, Serakib’in 9 ilçesinin rejimin kontrolüne geçtiğini, 4 ilçenin ise muhaliflerin elinde olduğu bilgisini aktardı.

Kaynak: haberturk.com

Editör: Ahmet Şüphesiz

zaman aşımı